2024 LEXUS GX TEASER IçIN TEASER ZAMANı!

LED'in kadar konuş.

Lexus, yeni nesil GX ile ilgili teaser fırtınasına devam ediyor. Japonya menşeili firma, uzun zamandır testlerini gerçekleştirdiği SUV'nin yeni bir teaser görüntüsünü paylaşarak aracın 8 Haziran'da Austin, Teksas'ta tanıtılacağını ifade etti.

Daha önceki haberlerimizde de belirttiğimiz üzere araç ile yeni Toyota Land Cruiser ile bir hayli benzerlikler olacak. Bununla birlikte iki araç arasında bariz bir şekilde kendisini gösteren farklar olduğunu da belirtebiliriz. Öyle ki arka lambalar, bir LED şeritle birbirine bağlanıyor. Keza Land Cruiser ile kıyaslandığında daha uzun ve daha dar yan aynalara da rastlıyoruz.

Bunu da oku

Daha önce GX ve Land Cruiser benzer aktarma organı ve seçeneklerine sahip olduğundan mütevellit kurulumun belki de yeni Land Cruiser'dan geleceğini görebiliriz. Bu aşamada her ne kadar herhangi bir resmi bilgi olmasa da 2021 yılında yayınlanan bir rapor, yeni GX'in daha iyi verimlilik adına bir elektrikli motor ailesine kavuşacağını gözler önüne sermişti.

Haberimizin sonlarına doğru gelirken, GX'in 8 Haziran'da piyasaya çıkacak tek yeni Lexus ürünü olmayacağını hatırlatmak isteriz. Buna göre marka, tamamen yeni TX'i de resmi olarak karşımıza çıkaracak. Ufak bir dipnot: Lexus, tarihler 5 Haziran'ı gösterdiğinde Toyota Yaris Cross'un daha lüks bir versiyonu olarak ta bir edebileceğimiz LBX'i de tanıtacak.

Source: Lexus

2023-05-26T06:25:57Z dg43tfdfdgfd