2023 BMW X5'IN TEASER VIDEOSU YAYıNLANDı

Araç, kısa bir süre içerisinde tanıtılacak.

Alman otomobil üreticisi BMW, uzun zamandır makyajlı X5'in üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Bugüne kadar aracın birçok casus görüntülerini sizlerle paylaşmıştık. Ancak bu sefer kısa bir teaser videosu şirket tarafından paylaşıldı. Bu durum, aracın yakın bir zaman içerisinde tanıtılacağını doğruladı.

Şirketin Twitter hesabı üzerinden yapılan paylaşıma baktığımızda aracın far ve stop gruplarını net bir şekilde görebiliyoruz. Arka stoplarda bizleri yeni grafikler karşılıyor. Ön tarafta ise opsiyonel olarak satın alınabilecek aydınlatmalı ön ızgara bulunuyor. Bu sayede araç, oldukça şık gözüküyor. 

 

Diğer bölümlerle ilgili bir şey paylaşılmasa da ufak tampon güncellemeleri bekliyoruz. Ayrıca havalandırma ızgaralarında da çeşitli değişiklikler bizlerin karşısına çıkacak. Asıl değişiklik ise iç mekanda gerçekleşecek. Araçta yeni BMW iDrive 8 multimedya sistemine yer verilecek. Bu sayede araç daha teknolojik bir hale getirilmiş olacak.

Teknik tarafta ise daha fazla elektriklendirilmiş güç ünitelerinin karşımıza çıkmasını bekliyoruz. Bu kapsamda Sıralı 6 ve 8 silindirli motorların elektrikli bir motorla eşleştirilmesi ve X5 xDrive45e plug-in hibrit (şarj edilebilir hibrit) versiyonun da güncellenmesi bekleniyor. Büyük ihtimalle bu versiyonda 394 beygir güç ve 600 Nm tork üretilecek turboşarjlı 3.0 litrelik sıralı altı silindirli motorla bir elektrik motoru eşleştirilecek.

Bunu da oku

2023-02-07T13:18:41Z dg43tfdfdgfd