BUZLU ARABA CAMıNı EN HıZLı TEMIZLEYEN 6 FORMüL! SU VE SIRKE KARışıMı ANıNDA ERIMESINI SAğLıYOR CAMA ZARAR VERMIYOR

Buzlu araba camları görüş alanını engelliyor. Özellikle kış mevsiminde sürücülere zor anlar yaşatan buzlu camlar en hızlı nasıl temizlenir? Pratik çözümler neler? İşte yanıtı...

Tuz, sirke, su... Her biri buzlu cam temizliğinde birebir. Peki buzlu cam temizliğinde en hızlı ve pratik çözümler neler? İşte buzu hızlı şekilde eriten çözümler...

BUZLU ARABA CAMINI TEMİZLEYEN FORMÜLLER

Kar yağışının olumsuz etkilerinde biri de su ile temizleme: Eğer camlarınızda buzlanma olduğunu gördüyseniz veya bundan şüpheleniyorsanız evden çıkmadan önce oda sıcaklığında suyu yanınıza alın. Bu suyu bir şişe içerisine doldurabilirsiniz. Yapmanız gereken oldukça basittir. Yanınızda getirdiğiniz suyu araba camının üzerine dökün. Bu şekilde buz hafifçe eriyecektir. Bu işlem sırasında arabanın kaloriferini çalıştırabilirsiniz. Fakat burada dikkat etmeniz gereken nokta, bu işlemde kesinlikle kaynar su kullanmamanızdır. Eğer kaynar su kullanırsanız camınız çatlayabiliriz.

Buz spreyleri: Bu yöntem su ile buz temizlemeden biraz daha kolaydır. Çünkü buz spreylerini istediğiniz zaman satın alabilir ve arabanızda bulundurabilirsiniz. Buz spreyleri marketlerde satılmaktadır. Zahmetsiz bir şekilde camınıza sıkarak buzun çözülmesini sağlayabilirsiniz.

Antifriz: Biliyorsunuz ki antifriz sileceklerde kullanılıyor. Sileceklerde kullanılan bu sıvı buz çözme işleminde de kullanılıyor. Fakat burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta hazır antifrizli silecek suyu kullanmanızdır. Çünkü radyatör sistemlerindeki antifrizi kullanırsanız boyaya zarar verebilirsiniz. Uygun olan antifrizi direkt olarak cama uygulayabilirsiniz.

Kolonya amp; Alkol: Kolonyada buz çözmek için bir başka yöntemdir. Yapmanız gereken oldukça basittir. Bir bezin üzerine kolonyayı dökün ve camı silin. Buzun kalın olması durumunda kolonya direkt olarak buzlanan cama uygulanabilir. Ayrıca kolonyanız yoksa alkol de kullanabilirsiniz.

Tuz: Ana haber bültenlerinden hepimiz tuza aşinayızdır. Fakat bu yöntemi bilmemize rağmen üzerinden bir kere daha geçebiliriz. Çok basit ve hafif hareketler eşliğinde buzun üzerine tuz serperek camı silebiliriz.

Sirke: Araba camı üzerindeki buz temizleme yollarından bir tanesi de sirkedir. Püskürtme işlemi ile uygulanabilir. 3/1 olacak şekilde (1 ölçek sirke amp; 2 ölçek su) sirke ve suyu karıştırarak boş cam-sil kutusunun içine koyun. Buzun üzerine sıkmaya başlayın ve camı silin.

2023-02-07T14:40:55Z dg43tfdfdgfd